вторник, 3 ноября 2015 г.

Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті

Бібліотечний урок (4 клас)
Мета.Познайомити дітей з періодичними виданнями,дати визначення термінів «періодичні видання», «журнал», газета», «редактор»,»редакція», «тираж», «рубрика»; удосконалювати вміння орієнтуватися в них; формувати вміння цілеспрямовано їх читати, використовувати матеріали з газет і журналів на уроках і в позаурочний час, активізувати інтерес до дитячої періодики; пробуджувати бажання передплачувати і читати газети та журнали.
Обладнання: виставка дитячих газет та журналів («Казковий вечір», «Велика дитяча газета», «Барвінок», «Пізнайко», «Малятко»).

План і хід уроку
- Перш ніж розпочати наш урок, пропоную вам відгадати загадку.
Голубами білими в дім летять
І крильми тихесенько шелестять,
Нам кожної днини приносять новини. (Газети)
-А якщо приносять вони ще й якісь цікавинки один раз чи двічі на місяць? (Журнали)
- Ось вам відгадки і підказали, про що ми будемо говорити на
сьогоднішньому уроці. (Про газети і журнали)
-Працювати ми будемо за таким планом.
План
1 .Словникова скарбничка.
2.Виставка дитячих газет і журналів.
3.Презентація журналу (газети). (Робота в групах)
4.Барвінкові змагання.
Сподіваюся, що ви станете постійними читачами періодичних видань.
Нам доведеться звернутися до словникової скарбнички, щоб дізнатися про те, що означають ці незнайомі слова.
А розкажуть нам про них «Всезнайки».
1-й учень.
-Періодичні видання – це газети, тижневики, журнали, наукові записки, частини літературно –художніх збірників.
А самі слова «періодичні видання» означають видання, які повторюються через різні проміжки часу, але мають щоразу інший зміст.
2-й учень.
-Газета  -  періодичне, друковане на великих аркушах, видання, яке містить матеріали про поточні події життя.
3-й учень.
-Журнал – це періодичне друковане видання у вигляді книжки; книга чи зошит для систематичних записів про що-небудь; книга для обліку відвідування та успішності учнів. Бібліотекар.
Бібліотекар.
- Перше наше знайомство з періодичними виданнями відбулося. А тепер давайте послухаємо наших « Дослідників», які підготували повідомлення з історії виникнення газет та журналів.
1-й учень.«3відки прийшла газета»
2-й учень.«Монета дарує ім’я»
 3-й учень. «Перший журнал»
Бібліотекар.
-А тепер давайте розглянемо журнали та газети, які є на нашій виставці.
-          Які з них ви читали?
-          Які журнали і газети с у вас вдома?
-          Як ви дізналися, що ці журнали для дітей?
-          Але с газети і журнали для дорослих.
Які ви знаєте періодичні видання для дорослих?
-    Що читають ваші батьки?
Бібліотекар.
І знову нам потрібна допомога «Всезнайок». (Журнал, редакція,
редактор, тираж, рубрика) Перейдемо до роботи в групах. Презентація газети або журналу. На сьогодні кожна група готувала коротку розповідь –
презентацію певного журналу чи газети.
Отже, будь ласка, розкажіть нам про них за таким планом (на плакаті):
1.Назва, номер, рік виданий.
2.Хто і де видає журнал (газету)?
З.Як часто видається журнал (газета)?
4.Кому адресований журнал (газета)?
5.Який його тираж (наклад)?
6.Які рубрики містить періодичне видання?
4.Барвінкові змагання.
Барвінок.  – Добрий  день, діти! Я з радістю завітав до вас. Для того, щоб  
       познайомитися ближче,розповім про себе.
Народився я в 1928 році в місті Києві. Але до 1941 року виходив під назвою «Жовтеня». На початку 1945 року було відновлено випуск журналу. Я отримав назву «Барвінок», співзвучну з іменем весняної ніжної квітки, оспіваної у піснях, легендах ш стійкість, здатність зеленіти у найлютіші морози. Редактором стала українська письменниця Наталя Забіла. У мене красиві кольорові обкладинки. Я змінюю їх щомісяця. На моїх сторінках ви знайдете багато цікавого. Я порадую вас чудовими казками, оповіданнями, легендами, переказами, познайомлю з прикметами, прислів’ями, приказками, загадками, іграми. Я розвеселю вас у сумні години, підтримаю у час скрути, посію у ваших душах зерна добра, щирості, любові. А тепер ви, діти, розкажіть, які рубрики вам найбільше подобається читати?
Бібліотекар.
-    Розповідь свою побудуємо у вигляді змагання між групами.
1. «Перехрестя Веселих Забав»
2. «Провулок Загадок»
3. «Вулиця Розумників»
І. «Перехрестя Веселих забав»
1. -  Ваш син чомусь завжди сонний на уроках.
   - Може бути…це у нього дрімає талант до навчання.
  2.     - Петре! Ти зовсім не хочеш учити англійську мову. А     нею ж    розмовляють півсвіту!
-    А що, хіба вам цього замало?
З.Біля школи стоїть хлопчик і плаче. Перехожий запитує:
-Ти чого плачеш?
-Через той ревматизм!
-Бідолаха! Такий малий, а вже хворий.
-Не хворий я, а в диктанті написав його без букви «в».
4.-Татку, коли я виросту, то буду полярником.
-Дуже добре, синку.
-Я вже зараз хочу готуватися до цього.
-Як же?
-А ти щодня купуй мені морозиво, щоб я звикав до холоду.
З.-Чому ти спізнився до школи?
-Мама в останню мить примусила мене мити шию. Але обіцяю
вам: більше це ніколи не повториться.
6. –Петре, скажи одне речення. -«Собака голосно гавкає на вулиці». –А коротше?  -Гав!
7.-Чому ти вириваєш аркуші з підручника?
-А я не всі вириваю, тільки прочитані, щоб помилково не
читати одне й те саме.
8.-Івасю, ти вже такий великий, а примушуєш малого Петрика
нести твого портфеля.
-Хай вчиться допомагати старшим.
ІІ.  «Провулок Загадок» Відгадайте загадки.
І.Бачить – не бачить, чути-не чує, мовчки говорить, дуже мудрує. (Книжка)
 2.У коробці спочивають спритні хлопці-молодці, убрання барвисте мають і загострені кінці. На папері слід малюють і зовуться…(олівці).                                                               З.Є чарівник у школі в нас. Ану, впізнайте, хто він? Озветься – тиша йде у клас, озветься ще раз – гомін. Щоб не спізнились на урок, нам голос подає…(дзвінок).
4.3 головою він накритий, несуть йому їсти й пити. Та він страви не вживає – все хтось інший поїдає. ( Стіл)
5. Вчить читати й рахувати, і писати, і співати всіх дітей довкола наша люба… (школа).                                                                               6.На базарі їх не купиш, на дорозі не знайдеш, і не зважиш на терезах, і ціни не підбереш. (Знання)
    7..Не кущ, а з листочками, не сорочка, а зшита,
не чоловік, а навчає. (Книга)
 ІІІ. «Вулиця Розумників»  Відгадати героя казки. .    
1. В діда з бабою хлопчина       
   
Появився з деревини.      
У печі Зміючку спік,                   
З гусеням додому втік. (Івасик – Телесик)
2.Народилося таке
І незграбне, і бридке,
 Одиноке і нещасне.
Стало лебедем прекрасним. (Гидке каченя)
3. Їду я на бал чудовий
У   кареті гарбузовій.
 Все, мов справжнє: кучер, коні,
Поки північ не задзвонить.
 Маю я таку ось звичку: десь губити черевички. (Попелюшка)
4.Хоч не дуже я вродлива,
 Але ніжна і чутлива.
 Скільки не кладіть перинок-
Я відчую горошину.(Принцеса на горошині)
Бібліотекар.
-А тепер давайте прочитаємо цей вислів:
 «Читайте, читайте, читайте, бо людина, яка вміє і любить читати, - щаслива.    Навколо неї завжди багато розумних, добрих , вірних друзів.»
-Як ви вважаєте, хто ці друзі?
-А до книжкової родини належать газети і журнали.
-         Який журнал вам сподобався найбільше?
-         Які з дитячих журналів та газет ви порекомендуєте читати своїм
друзям?
-         Діти, читаючи дитячі журнали, газети, ви відкриваєте для себе
світ знань, умінь, доброти, радості. Отже, дружіть з родиною
книжки.


Комментариев нет:

Отправить комментарий